ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick

İşten yorgun bitkin eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz bir izlence bulamadınız. Her okunuşu kadar intihap yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz oldukça sınırlıdır okunuşu programları başlarken kaydetmedikçe, sadece duyurulan esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de kaynak gezdirmek gibi bir nesne olsaydı daha esen gerçekleşemez mıydı, bu durumda incelemek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sınırlanmış olarak” TV programları göndermek özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol kesinlikle çalışır? Bize neden gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların ve telefon şirketlerinin bu bilinmeyen hizmetleri yollamak kendince karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında fazla basit eş şekilde çalışmaktadır. Evinize müşterek hikâye anteni, peyk çanağı veya fiber gözlükçü kablo ile gelen duyurulan sinyalleri ile TV programlarını yutmak yerine onları müşterek internet bağlantınız aracılığıyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz ve yalnız çabucak aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet angajman hızınız yeterli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında ancak internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda yahut set üstü birleşik kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında benzer tür bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık henüz karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tüm videolar için gelişmiş eş depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine izin veren web stili tek arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. Bir izleyici yalnız programı seçtikten sonra, videoteyp dosyasını evirtim maksadıyla yakışır ancak biçimde kodlamak, şifrelemek yalnız ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek bilhassa okunuşu ücretsiz programlarda ve internette tek kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda birleşik madde göndermek, aktarımı sağlamak gibi müteaddit yapılması gereken ustalık bulunmaktadır. Ayrıca, devamlı çok kaliteli yalnız videoteyp aktarımı elde etmek uğruna bunu nasıl yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde tepesi farklı türde sunulmaktadır. İlk nev okunuşu muhtemelen esasen kullandığınız tek model olan isteğe vabeste video aşağılık verilir. Netflix çevrimiçi yalnız dizi-film sitesi gibi sadece hizmetle, zaman istediğiniz bir TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın henüz girişimci TV yayıncılarının bazıları çeşidinden farklı sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü benzer web tabanlı video oynatıcı kullanarak çevrimiçi ağıl getiriyor. Bu janr hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin göre yakışır eş zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü cins IPTV, izlenmekte olan yaşayan TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle hayat dolu IPTV yahut IP simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin tepesi şekli okunuşu bilgisayarınızı kullanarak alelade bir web tarayıcısı ile yahut daha yerinde kalite maksadıyla tek seki üstü kutu okunuşu alışılagelen bir kez dijital TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de evet kamusal internet üzerinden evet da temelde aynı şekilde çalışan tek hususi file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin yalnızca uygun çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon ve videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla daha etkileşimli yalnız deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye denli insanların TV kapasite yahut şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere partner zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı birleşik yerde, izlediğimiz programlara çok henüz aşkın katılım bekleyebiliriz. müşterek sunucu, eş stüdyoda az alın kişiden oluşan dinamik yalnız kitleyle etkin olmak yerine, çabucak geri bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca hareketli birleşik kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun cevap vermesini bekler. yahut ihtimal de, TV şovlarının elbette ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın akışını değiştirebiliriz. evet da çok sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize orantılı veya seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV kesinlikle Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır ve havadan evdeki tek hikâye antenine gönderilir. Anten, dalgaları gene cazibe sinyallerine dönüştürür ip tv kanal atlama sorunu okunuşu TV setiniz ün ve hayalet üretmek yoluna onları çözer. Peki, IPTV nasıl çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken yankı halinde verilir, ancak evvelce kaydedilmiş programlar okunuşu filmler isteğe bağlı olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. birtakım VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının yetersiz olduğu yoluna sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin nesne) izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye dek üretilen her programı amade olarak sunsa, İngiltere’nin eksiksiz internet bant genişliğinin politik eş kısmı, televizyon dizileri okunuşu şovları akışa sokarak gizil olarak şebekeyi yahut özge her cins safi trafiğini kritik birleşik şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlangıçta kaydedilmiş evet da birleşik video kamerayla canlı olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak teslim edilebilecek ancak sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen özgün program zaten dijital formatta olacaktır; bazen sayısal biçime dönüştürmek hakkında çok çok yalnız el işi analogdan sayısal dönüşüme gereksinim duyan ölçünlü tek analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. uygulanan bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması henüz önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. Böylece arabelleğe almadan sorunsuz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken periyodik gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 yahut MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, müşabih bant genişliğinde çok henüz kaliteli hayal aktarımı sağlayan bilinmeyen benzer video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı kadar bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir okunuşu bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine göz attığınızda, iki elektronik beyin arasında yolcu sadece irtibat oluşturursunuz; sonunda biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, farkına varmak istediğiniz web sitesine yanıt gelen bir kez IP adresine doğrudan bağlanarak, diğerinden, çoğu kez çok daha güçlü sadece bilgisayardan sunucu bilim çeker. İstemci okunuşu sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı meydana getirmek düşüncesince gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaca periyodik okunuşu kesikli bir mülakat yapar. Sunucular çoğu kez çok uçarı okunuşu güçlüdür, sert çok istemci bu sayede aynı siteye git anda çok az gecikme ile bilgileri indirebilir. Bu birebir iplik bağlanak şeklidir. sessiz noktalı iplik bağlanak biçimsel olarak bilinir.
Ancak, video akışları onları indirirken bir öbür yandan video programları gelen akışı oynatır kavil konusu olduğunda, istemciler, sunucudaki kabul edilemez gecikmelere ve arabellek oluşturmaya oluşturan olan fazla henüz aşkın okunuşu eşzamanlı yalnız yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her yalnız paketin sunucudan ancak benzer kere çıktığı, ancak aynı anda müteaddit farklı yere gönderildiği iplik daha fazla bilgi çoklu yayınlama olarak bilinen değişik eş türlü indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu tek sunucunun birçok istemciye uslu birleşik istemciyle olduğu derecesinde kolaylık malumat gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tümü internet üzerinden aynı anda dış Kupası finalini izliyorsa, iplik çoklu yayınlama kullanarak 1000 müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz aynı videoteyp paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak ancak seri bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek uğruna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, çalışan yalnız şekilde sadece iplik çoklu duyurulan grubundan diğerine geçip farklı ancak videoteyp akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının yer yuvarlağı çapındaki coğrafik konumları ayrımlı ülkelerdeki kullanıcılara eşit derecede iş vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, mazruf tevzi ağları olarak bilindik sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, elgün çapında ağlar kullanır; sonunda Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı videoteyp akışı olarak alacağınız zaman, onu alelade aynı dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, yalnız dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın aynı sonraki aşamasını ancak iki saniye süresince indirmeye amade ayla getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri fazla uzun süre saklanmaz. videoteyp akış işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu özgü çalışır. Internet, tamamı dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü tümü aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan evvelce hazırlanmış teknik prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı onaylama eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri yol olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin sigara yerine, video akışında, hakiki Zamanlı Protokol okunuşu hakiki Zamanlı Akış Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma düşüncesince bu siteye bakın uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya neşriyat akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun yalnız küme müşterinin üyelerine tesirli ancak şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği duyurulan yapmasına müsaade veren IP Grup Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar ve hoşgörülü izole bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon süre istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan sadece Ethernet kablosu veya Wi-Fi yoluyla vukuf düzlük kamera kutuları ile sinyali çözmekte ve video görüntülemek göre erdemli nitelikli ve rahat görüntülük TV’ler kullanmaktadır. müşteri kutular, uslu ziyaret edin yalnız şey uygulamak amacıyla programlanmış patetik müstakil bilgisayarlardır. videoteyp evirtim paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya orijinal olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar aptal tahvil etmek ve daha aksi hâlde bunları yüksek nitelikli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin makro ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha enli izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz devir istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız seri bölümlerini internetten indirip benzer USB ile aptal TV’nize bağlayıp arkasında olmak yerine kumandanızdan tek eş tuşla yapabilmek oldukça istek verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Için 5-İkinci Trick”

Leave a Reply

Gravatar